Forum Czerwona Woda Strona Główna Czerwona Woda
Forum o Czerwonej Wodzie
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

polityka w kościele

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Czerwona Woda Strona Główna -> Parafia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hiczklif



Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 71

PostWysłany: Nie Gru 19, 2010 20:59    Temat postu: polityka w kościele Odpowiedz z cytatem

Kilka dni temu odwiedziłem miejscowy kościół, od kilku dobrych lat nie dane mi było tam dotrzeć;P być może trafiłem w złym momencie, a może nie- ale tak zwane "kazanie" przewidywało indoktrynację polityczną, mniej, więcej była mowa o tym, że radio maryja i TV trwam mówi "prawdę"- bliżej nie zdefiniowaną, oraz o tym że liberalizm to zuo. Nie wiem co mówią na antenie rydzyka rozgłośni, bo niestety brakło mi zapału żeby to zweryfikować, ale kilka razy dali czadu ( nagonka na żydów- swoją drogą bodajże Jezus był żydem), zresztą każdy zna te wpadki, bo były donośne w mediach. Najbardziej jednak poczułem się dotknięty, gdy potępił liberalizm. Domyślam się, że chodziło o PO- które, ma tyle z liberalizmem wspólnego co feminizm z wolnością. I tak oto instytucja kościoła wywiera wpływ na sferę, o której ma marne pojęcie. Nie tyle chce pokazać jaka to zła jest religia, tylko jakich tematów się dotyka w miejscu do tego nie przeznaczonym. Kończąc już chciałbym przypomnieć że, polityka to arena gdzie liczy się skuteczność, nie moralność, ta powinna być zdjęta ze sceny politycznej !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklama






Wysłany: Nie Gru 19, 2010 20:59    Temat postu:

Powrót do góry
tomcio243



Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 37

PostWysłany: Pon Gru 20, 2010 15:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do tego hiczklif to przyznam Ci racje. I już Ci wyjaśniam. Jak sam napisałeś nie bywasz zbyt często w kościele, ja jestem co tydzień i ta sytuacja trwa już mniej więcej ok 4-5 miesięcy jak sięgam pamięcią a może nawet dłużej. Też mi się to nie podoba. Nasz Ksiądz nigdy nie brał polityki pod uwagę od początku odkąd tu był. W tym roku dopiero wszedł na ten temat. Osobiście również tego nie popieram, bo nikt nie będzie mi dyktował na kogo mam głosować itp...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hajduk



Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 39

PostWysłany: Pią Sty 07, 2011 23:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

On sie dopiero rozgrzewa.Tak mi powiedzial znajomy z jednej parafi gdzie kiedys prawil kazania nasz ksiadz.
Bedzie jeszcze bardziej goraco.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tomcio243



Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 37

PostWysłany: Sro Sty 12, 2011 19:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A on się dziwi że coraz mniej ludzi do Kościoła chodzi...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Sro Sty 12, 2011 19:28    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Czerwona Woda Strona Główna -> Parafia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Czerwona Woda  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group